Únor 2008

O seriálu

17. února 2008 v 15:39 | Jaheira |  The O.C. California
Ve Spojených státech se O. C. rychle zařadil mezi uznávané seriálové projekty. Adam Brody a Mischa Barton získali za své role letos Teen Choice Awards a seriál byl nominován na prestižní cenu Television Critics Association Awards. Diváci si seriál velice oblíbili a řadí ho po bok takových stálic, jako je Dawsonův svět či Smallville.
Pojďme se tedy také podívat do Orange County, půvabného místa v kalifornském Newport Beach a nahlédněme do životů zdejší zámožné komunity, jejímiž stereotypy prudce zahýbá vpád mladého Ryana Atwooda. Život, jaký zbohatlické rodiny vedou v tomto pozemském ráji, se zdá být bez jediné chybičky. Ale pod třpytivou skořápkou se skrývají lidé stejně závistiví a nespokojení jako všude jinde na světě.
Poklidný život starousedlíků se navždy změní příchodem šestnáctiletého mladíka, který se dostal do péče Sandyho a Kirsten Cohenových. Sandy je idealistický veřejný činovník a když Ryana přivádí z ulice přímo do svého domu, je přesvědčený, že koná správnou věc a dobrý skutek. Zato Kirsten je charitativními sklony svého chotě nadšena jen pramálo a začíná si dělat starosti o vlastního syna Setha, který je v jejích mateřských očích klubíčkem nezvládnutých citů. Matka se obává, že příchod cizího chlapce by se na Sethovi mohl negativně podepsat. Seth ale v Ryanovi najde nejen nečekaného bratra, ale i nejlepšího přítele, který mu ukáže, že svět se dá vnímat a prožívat i jiným způsobem, než byl doposud zvyklý. Vždyť povrchní ambice, nadutost a hraná okázalost konzervativních rodin z vilové čtvrti jsou projevy stejných pudů, jako pouliční šarvátky znepřátelených skupin výrostků, které Ryan zažil na vlastní kůži v ulicích China. Ryan se zamiluje do nádherné dívky ze sousedství Marissy Cooper. Jejich vztah se ale bude vyvíjet jako na houpačce, protože oba bojují s neschopností oprostit se od rozdílné minulosti.
O. C. je příběh o vztazích mezi otcem a synem, manželem a manželkou, o přátelství i neshodách několika mladých lidí. Ryanův příchod slouží jako katalyzátor starých citů, stává se kulisou, na jejímž pozadí vznikají nová a neobvyklá přátelství, zatímco zdánlivě neohrozitelné konzervativní vztahy se hroutí jako domečky z karet.
Z každodenních událostí se náhle stávají nevšední příběhy a jejich vypjatost nám umožňuje spatřit věci, které jinak v kolotoči stereotypů často přehlížíme.

Dívky v sedlech 1 - Kamarádky

17. února 2008 v 13:30 | Jaheira

Kamarádky - 1. díl

Tato knížka je o třech kamarádkách, které se seznámily v jezdecké škole Borovicové údolí.Carol Hansonová už bylav Borovicovém údolí delší dobu a proto byla zkušenou jezdkyní. Měla dvanáct let. Byla štíhlá Afroameričanka s výraznýma hnědýma očima. Vlnité černé vlasynosila obvykle rozpuštěné.Byla tak zanícená pro koně, že si hodlala pořídit vlastní stáj, až bude dospělá. Kamarádila se Stefi Leakeovou, ta měla také dvanáct let a spolu s Carol trénovalajízdu na koni.Lisu Atwoodovou do klubu přihlásila maminka. Lisa zatím nevěděla, jestli se jí tam bude líbit a jestli si najde nějakou kamarádku. Nejprve si trenér Max ověřil Lisu , jak umí pracovat s koněm. V tom někdo práskl dveřmi a Pepř,na kterém Lisa jela se splašil a zděšeně utíkal okolo jízdárny. Lisa vůbec netušila, kdo a proč práskl dveřmi, když věděl, že se Pepř bojí hlasitých zvuků. Nejdříve podezírala Stefi, protože ji při dalším tréninku před ostatními zesměšnila.Nevěřilají a proto se začala kamarádit s Veronikou de Angelovou. Ta jí nejprve připadala skvělá, ale potom Lisa zjistila, že je panovačná a rozmazlená.Stefi není hloupá, jen ji víc zajímá zábava, než učení. Dostala seminární práci a tu musí odevzdat těsně před VVV (Velká Víkendová Výprava) , aby si zlepšila známku z matematiky. Pokud si známku nezlepší , rodiče jí nezaplatí víkendový pobyt v horách s jezeckým oddílem.Stefi si uvědomila, že jí rodiče výlet nezaplatí, ale ne, že na něj nesmí. Chce si na něj vydělat sama, protože si myslí, že písemné cvičení nezvládne. Roznese letáky, zřídí si svou vlastní zaměstnavatelskou agenturu - zajistí někomu práci, vezme si z vydělaných peněz část pro sebe , to je její provize. Lisa náhodou vyslechne rozhovor Carol a Veroniky. Dozví se, že to byla Veronika, kdo jí splašil Pepře. Pak si o tom promluví s Carol, že podezřívala Stefi. Lisa si s Carol povídá o koních i o Stefi. Carol zjistí, že by Lisa byla dobrá kamarádka. Stefi vyhraje v soutěži kazeťák a utratí všechny peníze za kazety do něj. Takže Opět nemá na VVV. Carol s Lisou jí pomůžou. Čekalaje spousta práce. A jestliže je třeba udělat něco náročného, je lepší, když se to dělá společně s kamarádkami. Když Stefi dostane ze seminární práce jedničku, je jasné, že může na VVV. Společně plánují, cosi vezmou s sebou. Všechny tři kamarádky jsou šťastné.Založí klub Dívky v sedlech. Jedinou podmínkou členství je přátelství vůči ostatním členkám klubu a hlavně musí být blázen do koní.

Obrázky členek klubu Dívek v sedle

17. února 2008 v 13:24 | Jaheira

Členky klubu Dívek v sedle

Tak tady jsou jejich obrázky, ale je to špatně napsaný. Správně to má být: Carol, Stefany, Lisa.

Tatínek u porodu

11. února 2008 v 21:51 | Jaheira |  Sranda :D
Tatínek u porodu... POZOR!!! pozorně sledujte konec a zaručeně se zasmějete :D

Kristin Kreuk

10. února 2008 v 20:13 | Jaheira |  Herečky

Pár foteček ve videu + písnička ze Smallvile:


Životopis

Na začátku
Kristin Laura Kreuk se narodila 30. prosince roku 1982 (znamení zvěrokruhu - kozoroh, znamení čínského kalendáře - pes) ve Vancouveru BC v Kanadě. Jejím otcem je holanďan Peter a matka Deanna Che je indonéská číňanka, což ovlivnilo Kristininu krásu. Oba rodiče jsou architekti. Kristin Kreuk má jednu sestru jménem Justine. Ve škole byla velmi tichá a skromná. V rámci školy se účastnila projektu psychologie a studium životního prostředí. Navštěvovala dramatický kroužek a chodila na divadení kurzy.

Jednoho dne obeslal ředitel castingu všechny střední školy v britské Kolumbii s nabídkou účinkování v CBC Edgemont - autor seriálu Ian Weir. Kristin obsadili do jedné z hlavních rolí, a tak v roce 2000 začala její profesionalní kariéra. Kristin hraje Laurel Yeung (16 let), dámu z velkoměsta - Toronta. Je chytrá, mazaná, na úrovni a má umělecké sklony. Ve své podstatě je ale také nesmělá a v novém předměstském prostředí se cítí jako ryba na suchu. Laurel je velmi krásná a přestože ví, že Mark je zadaný, zamiluje se do něj. V duši ví, že by na něj měla zapomenout, ale ona prostě nemůže.

Snow White
V roce 2001 dostala Kristin možnost zahrát si v televizním filmu Snow White (Snow White: The Fairest of Them All). Tahle pohádka se česky překládá jako Sněhurka a sedm trpaslíků, kterouž to jako originál napsali němečtí bratři Grimmové. Režii tohoto filmu se ujal Caroline Thompson. Kristin prošla úspěšně castingem a byla ji přidělena hlavní role. Podívejte se na přípravu téhle pohádky, kterou kometuje i hlavní postava Smallville

2001 je také pro Kristin Kreuk rozhodující v tom, že byla obsazena v seriálu, který ji vlastně proslavil. Smallville byl od začátku připravován jako vysokorozpočtový seriál pro velké skupiny lidí. Společnost Warner Brothers, z jejichž dílen tento seriál putuje do našich obrazovek, právě produkuje již pátou sérii. Smalville svou sledovanosti vytlačil jiný sci-fi seriál Roswell, který musel svoje již tak neslavné působení ukončit. Ústřední motiv seriálu je o dospívání Clarka Kenta (Tom Welling) do budoucího Supermana. Clark začíná mít první soupeře a první lásky. Jeho největší láskou a zároveň druhou hlavní roli Lanu Langovou hraje právě Kristin.
Eurotrip

Kristinin první počin na stříbrném plátně nesl název Eurotrip. V roce 2004 vznikla tato blaznivá komedie pod dozorem režiséra Jeffa Schaffera a šla do kin. Žánrově se podobá všem klasickým teenage komediím typu Prcičky nebo Roadtrip. Kristin zde ztvárňuje děvče hlavní postavy Fionu, která se s ním rozejde. V této malé roli vystupuje Kristin vedle Matta Damona (Donny) ve scéně, kdy Donny zpívá song od skupiny Lustra "Scotty doesn't know". Většina tohto filmu se natáčela v Praze, která se Kristin neobyčejně líbila

Úspěchy
Kreukovic slečna byla zvolena časopisem FHM jako 10. v anglické a 71. v americké verzi nejvíc sexy dívkou roku 2002. V roce 2003 je ve společné edici na 24. místě. V prestižním časopise Femme Fatales je na prvním místě jako dívka s největším sexapeelem roku 2005 a vede top50 jako ta nejosudovější žena. Zatím posledním oceněním je umístění se na 67. pozici v 2005 Maxim Hot 100.

Kristin Kreuk je především seriálová herečka např. Lana Lang seriálu Smallville, ale má na kontě i pár filmů jako Eurotrip nebo hlavní roli ve filmu Partition a Zeměmoří. Kristin je Kanaďanka, ale otec je Holanďan a matka Číňanka. Žije v Kanadě a USA. Studium herectví, reklamy v televizi a na internetu

Filmografie

2004Eurotrip (Eurotrip) ...Fiona
2004Smallvile...Lana Lang
2004Earthsea ...Tenar
2001Zimní pohádka - sněhová královna (Snow White) ...Snow White
2000Edgemont ...Laurel Yeung

Foto


Smallvile

10. února 2008 v 18:04 | Jaheira |  oblíbené seriály

Smallvile je seriál o Clarku Kentovi, kterého adoptovali manželé kentovi. Clark má nadpřirozené schpnosti, má rentgenový zrak, může jím vyvolat oheň, je nepřirozeně silný, může běhat rychleji než auto a umí létat. Může ho zabít zelený meteorit, kterého když se dotýká, slábne mu životní síla.

Postavy

-Clark: Clark má nadpřirozené schopnosti: má rentgenový zrak, může jím vyvolat oheň,je nepřirozeně silný, může běhat rychleji než auto a umí létat. Může ho zabít zelený meteorit, kterého když se dotýká, slábne mu životní síla.Má rád převážně Lanu, ale bude chodit i s Chloe a Lois
-Lana: Lana je hezká a hodná holka. Pracuje v baru a za kamrády má Peta, Chloe, Lexe a hlavně Clarka. S ním bude občas chodit, ale většinou to je tak, že když stojí Clark o Lanu, tak ona ho nechce a když Lana o Clarka, tak jí zas nechce on, protože by byla v nebezpečí atd. Lana neví, že má Clark nadpřirozené schpnosti a trápí jí, že jí Clark nechce nic říct...


-Lex: Lex je bohatý chlápek, který ví o Clarkových schonostech, ale přesně se neví, jestli to je přítel, nebo ne, ale spíš jo. Jeho otec však chce dostat Clarka a zkoumat jeho schopnosti, Lex ale svého otce nenávidí.
-Chloe: Chloe je vášnivá novinářka a spolehlivá kamarádka Lany, Peta, Clarka a Lexe. Pracuje v novinách a mnohokrát tím svým přátelům vlivem pomůže. Je bystrá a energická a nějaký čas chodí s Clarkem, pak to ale zase přejde.
Pete: Pete je Clarkův spolehlivý kamarád a nikdy nezradí. Ví o Clarkových schopnostech a ve všem jede s ním, několikrát ho i zachrání.
zajímavé video:
Clarka hraje Tom Welling a Lanu hraje Kristin Kreuk. Jestli chcete, tak si můžete prohlédnout více fotek těchto herců a něco si o nich přečíst na tomto blogu v rubrikách Herci a Herečky
Smallvile versus Superman:

Ztracená závěť

9. února 2008 v 22:44 | Jaheira |  mini knihovnička

Děj

Píše se rok 1772. Trojstěžník Příznivý vítr vyplouvá z Londýna na nebezpečnou cestu do Ameriky,
britské kolonie Virginie. Na palubě cestuje Alice Shadwellová se společnicí Ruth a komornou Sally. Alice ví, že je těžce nemocná, a že břehy rodné Virginie sotva kdy spatří. Představa, že její rodný dům Pod ořechovci spolu s tabákovou plantáží padne do rukou nenáviděneho příbuzného, jí nedá spát. Spolu se sympatickým Richardem carringtonem proto přesvědčí Ruth, aby převzala v okamžiku, kdy alice zemře, její identitu, a pak i dědictví. Ruth nejprve váhá, ale okolnosti jsou tak příznivé a umírající tolik naléhá, že se nakonec odhodlá a do Virginie už dorazí jako bohatá dědička Alice Shadwellová...


Bridget Moynahan

9. února 2008 v 22:22 | Jaheira |  Herečky

Životopis

Bridget v nedávné době ztvárnila hlavní ženskou postavu v politickém thrilleru Nejhorší obavy, ve kterém se objevila spolu z Benem Affleckem a Morganem Freemanem. Hrála také v romantické komedii Lásce na stopě. Moynahan se stala známou díky roli ve filmu Divoké kočky a také díky televiznímu seriálu Sex ve městě, ve kterém ztvárnila roli Natashy. Objevila se také v nezávislých filmech Whipped a In The Weeds.

Filmografie

2005Obchodník se smrtí (Lord of War)...Ava Fontaine Orlov
2004Já, robot(I, robot) ...Susan Calvin
2003Recruit, The ...Layla Moore
2001Lásce na stopě (Serendipity) ...Halley Buchanan
2000In the Weeds ...Amy
2000Chytrá holka (Whipped) ...Marie
2000Divoké kočky (Coyote Ugly) ...Rachel
2000Row Your Boat ...Apartment Owner
2000Trifling with Fate ...Fame

Foto


Will Smith

9. února 2008 v 22:09 | Jaheira |  Herci

Životopis

Vlastním jménem Willard Christopher Smith Jr. se narodil jako druhé dítě ze čtyř matce Caroline a otci Willardovi. Vyrůstal ve středostavovské rodině a už v dětství dostal díky svému šarmu přezdívku "Princ". Když mu bylo dvanáct, začal rapovat na ulici v partách. V šestnácti se setkal Smith s o čtyři roky starším muzikantem Jeffem Townesem a společně začali účinkovat v různých klubech jako duo DJ. Jazzy Jeff and the Fresh Prince. Jejich nahrávky měly obrovský úspěch, korunovaný v roce 1988 vítězstvím v Grammy za nejlepší rapové vystoupení, vůbec první cenou udělenou v téhle kategorii. Následovala dvě platinová CD a další vítězství v Grammy.
Smithovi bylo dvacet, procestoval půl světa a vydělal víc než milión. Utrácel bezhlavě za šperky, hotely a šest luxusních automobilů. I když jeho kariéra muzikanta slibovala slušné vyhlídky, chtěl zkusit i něco jiného. Na konci roku 1989 Will Smith potkal Bennyho Medinu, který tehdy pracoval u Warner Music a později se stal Smithovým managerem. Medina se narodil v malém městečku a jako teenager se ocitnul v bohaté rodině v Beverly Hills. Svůj životní příběh chtěl zobrazit v televizním seriálu a podařilo se mu přesvědčit šéfy NBC, že populární hudebník Will Smith bude ideálním představitelem jejich titulního hrdiny. Tak se zrodil seriál "Fresh Prince"(1990), který měl od samého začátku po celých šest sezón obrovský úspěch a stvořil televizní hvězdu - Willa Smithe.
A"velké plátno" na sebe nenechalo dlouho čekat. První nepřehlédnutelný Smithův filmový úspěch je spojen s kriminální komedií Mizerové "Bad Boys"(1995), která nečekaně vydělala 140 miliónů dolarů a stala se hitem roku 1995. Po dalších hitech jako Den nezávislosti "Independence Day"(1996) nebo Muži v černém "Men in Black"(2000) byl herec nabídkami scénářů doslova zavalen.
Po řadě komických rolí přesídlil i do hájemství jiných žánrů - viděli jsme ho v technothrilleru Nepřítel státu "Enemy of the State"(1998) v dobové romanci Legenda o slavném návratu "The Legend of Bagger Vance"(2000), také exceloval v titulní roli životopisného snímku "Ali"(2001) o pohnutých osudech slavného boxera Muhammada Aliho (Cassius Clay), za niž byl nominován na Oscara. Nyní se na plátna našich kin znovu vrací jako agent J ze sci-fi komedie Muži v černém 2 "Men in Black II". Zatímco za první Muže v černém dostal herec honorář 5 miliónů dolarů, za jeho pokračování to bylo čtyřikrát víc.
" Miluju legraci. Rád dělám vtipy a bavím lidi a myslím, že diváci to z mých filmů poznají," říká Will Smith a dodává . "Nemám rád stres. Lidé mají v životě tolik stresu, že strávit pak hodinu a půl v kině by pro ně mělo být jako závan čerstvého vzduchu." Pokud jde o soukromí, je Smith podruhé ženatý. Jeho první ženou byla módní návrhářka Sheree Elizabeth Zampino Smith (1992-1995), s níž má syna devítiletého syna Willarda. Podruhé se herec oženil v roce 1997 s herečkou Jadou Pinkett, kterou známe především jako hlavní představitelku z komedie Zamilovaný profesor. Mají spolu dvě děti - čtyřletého syna Jadena Christophera a dcerku Willou, které budou v říjnu dva roky. Will Smith se plynule pohybuje mezi různými uměleckými obory a jak tvrdí, nemá žádná omezení: " Chci dělat všechno možné. Chtěl bych být prvním černým prezidentem Spojených států. Dejte mi tak deset let a půjdu do voleb," žertoval krátce po uvedení prvního filmu Muži v černém. Roky ubíhají, tak uvidíme.

Foto


Fotbalová komedie

9. února 2008 v 21:47 | Jaheira |  Sranda :D

Fotbal versus balet

Pro zasmátí :D
Asterix a Olympijské hry

9. února 2008 v 21:41 | Jaheira |  Sranda :D

Asterix a olympijské hry - útvar želva z pohledu zvířecího...

Asterix a Olympijské hry.... Asterix? A to je kdo? Phe! Snad Brutus a olympijské hry... :D


Já robot

7. února 2008 v 13:32 | Jaheira |  filmy

Já robot - co bude za pár let!

V nedaleké budoucnosti, na Zemi v roce 2035, kdy roboti tvoří spolehlivou a nedílnou součást každodenního života, je detektiv John Spooner pověřen vyšetřením záhadné smrti Dr. Alfreda Lanninga, který byl duchovním otcem umělých bytostí a zformuloval tři zákony robotiky, podle nichž robot nesmí za žádných okolností ublížit člověku. Na místě činu detektiv nalézá robota Sonnyho. Spáchal vědec sebevraždu, nebo ho tento robot zavraždil? To by nejen znamenalo zásadní porušení výše zmíněných zákonů, ale i obrovskou hrozbu pro lidstvo. Co by pak zabránilo robotům převzít kontrolu nad společností, když je lidstvo na jejich existenci závislé? Nebo že by už tato revoluce v tichosti proběhla?
Filmová budoucnost roku 2035 hojně využívá propracovaných vizuálních efektů, dokonalejších než všechny, které jsme doposud mohli ve filmu vidět. Supervizor vizuálních efektů, nositel Oscara John Nelson ("Gladiátor") stvořil podle návrhů Patricka Tatopulose svět obývaný roboty několika generací, z nichž ti nejmodernější se velmi podobají lidským bytostem. Tyto bytosti se pohybují ve světě, v němž automobily jezdí samy a automatizované jsou třeba i obsluhy na baru. Chicago roku 2035, v němž se film odehrává, ale přesto stále připomíná svět, jak by za třicet let mohl reálně vypadat. Nejedná se již o fantasmagorické vidiny vzdálené budoucnosti, ale o titulky vědeckých příloh dnešních novin. Technologické vymoženosti ve filmu JÁ, ROBOT jsou sice fantastické, ale zároveň přijatelné.

"Líbilo se mi, že roboti ani technologie nejsou samy o sobě považovány za problém," říká Smith. "Potíže představují především limity lidské logiky. V zásadě jsme si sami největšími nepřáteli."

Všechna auta ve filmu JÁ, ROBOT navrhla a zkonstruovala výhradně pro použití v tomto filmu německá automobilka Audi, a to včetně "hrdinného" automobilu Willa Smithe.

"Film se Asimovovým dílem pouze inspiroval, není to doslovný překlad," říká Alex Proyas. Pokusili jsme se zachovat ducha toho, co vytvořil a filmařsky oživit jeho svět, ale samozřejmě jsme využili značnou dávku licence, abychom vytvořili vlastní originální příběh.

Herci:
- Will Smith:
John Spooner


- Bridget Moynahan: Susan Calvinová
PS.: Suprovej film, fakt doporučuju :D

Walker Texas Ranger

6. února 2008 v 21:52 | Jaheira |  Sranda :D

Walker Texas Ranger - peněz není nikdy dost!

Co se stane když se hlavní banka Trivet vzepře...

Fotbalová smůla

6. února 2008 v 21:44 | Jaheira |  Sranda :D

Fotbalová smůla - rozhodně zahřeje u srdce!

Nejde vám fotbal? Nic si z toho nedělejte.... Rozhodně nemůžete být horší než ty slavný jelita, který jezděj na zápasy :D

Kobra 11 - videoklip

6. února 2008 v 21:34 | Jaheira |  Sranda :D

Kobra 11 - předabovaný :D

Tady je jeden suprovej videoklip kobra 11 :

The O.C. California

5. února 2008 v 22:45 | Jaheira |  oblíbené seriály

The O.C. California

Jedno video o O.C. California:
O.C. je suprovej seriál, kterej dávaj na nově od 14:20. Natočily se IV. řady a nyní běží II. Je to seriál o všem, trochu akční, trochu smutný, ale hlavně dost romantický. Děj probíhá v Californii, v městečku O.C., kde žijou hlavní postavy Ryan, Marissa, Seth a Sammer. Za celé čtyři řady co se natočily se stalo hodně - vraždy, odhalení příbuzní.. - a nakonec to skončí tak, že v O.C. bude zemětřesení a rodina se odstěhuje jinam.
-Ryan: Sandy ho adoptovala vytáhl ho z vězení, protože přepadnul se svým bratrem Treiem nějakou banku. Tátu má ve vězení a mám je odřekla. Ryan získá za nevlastního bratra Setha a skvěle si spolu rozuměj. Ryan bude chodit s Marisou, pak s Lindsay, pak zase s Marisou, ale pak Marisa umře při

auto vraždě, když je její bývalí kluk svalí ze skály.
-Marisa: Marisa žije se svou matkou July a nevlastním otcem Calebem. Měla nějaké problémy s
práškama, ale to už
je dobrý. Bude chodit hlavně s Ryanem a pak bude mít jeden ,,lezbyckej úlet" s Alex, ale pak se zase vrátěj s Ryanem k sobě. Marisa taky zastřelí Ryanova bráchu Treie, protože se spolu s Ryanem budou prát a Trei by Ryana zabil. Pak Marissa zemře když je její bývalý kluk vytlačí ze silnice a oni nabourají a Marissa to nepřežije..
-Seth: Seth je syn Sandyo a Kirsten. Má strašně rád komixy a chodí převážně se Samr, chvíli bude chodit i s Alex, ale jen chvilku... pak zase se Samr
-Sammer: Samr je Marissy nejlepší kámoška, je dost energická a není na žádný nóbl šaty. Většinou bude chodit se Sethem, ale chvíli i se Zekem, nakonec se ale vezme se Sethem.

Další postavy

July - Marissina matka, manželka Caleba
Caleb - manžel July
Sandy - otec Setha, adoptoval Ryana
Kirsten - matka Setha, adoptovala Ryana
Tray - Ryanův bratr, zastřelí ho Marissa
Zek - Kamarád Setha, spolupracuje s ním na komixech, chvíli chodil se Sammer